Малолетник силувал другарка-врсничка

На 06.07.2022 во 00.45 часот во Полициската станица Центар, 43-годишна жена од Скопје пријавила дека врз нејзината малолетна ќерка била извршена обљуба од нејзин малолетен другар.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e