Малолетничка пријавила физички напад и закана со пиштол од поранешното момче

Малолетна девојка во полиција го пријавила поранешното момче поради физички напад и закана со пиштол.

Според пријавеното, настанот се случил во неделата, а полицијата е известена во текот на вчерашниот ден.

– На 20 јануари во 20.15 часот во СВР Тетово, малолетничка заедно со нејзината 46-годишна мајка од тетовска Мала Речица пријавиле дека на 19.01.2022 околу 16.00 часот, по претходна расправија, била физички нападната од И.Р.(21) од тетовско Камењане, со кого била во љубовна врска, а кој ѝ упатил закана со пиштол, информираа од СВР Тетово.

СВР Тетово работи на целосно расчистување на случајот, при што ќе следи и соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e