Кумановка натепана од својот пијан сопруг

Кумановец пијан ја нападал сопругата, по што бил приведел, информира МВР.

-На 10.07.2020 во 04.20 часот во Полициската станица Куманово, поради претходно пријавено кривично дело „семејно насилство“, бил лишен од слобода Р.М.С.(44). Тој, во алкололизирана состојба, физички ја нападнал неговата сопруга- стои во дневниот билтен на МВР.

Р.С.М. бил задржан во полициска станица за понатамошна постапка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e