Кривична пријава за напаѓачот на полицајците кои вршеле увид на сообраќајка во Македонски Брод

Кривична пријава против В.С.(21) од Македонски Брод, поднесе Надворешната канцеларија за криминалистички работи во Македонски Брод поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „напад на службено лице при вршење работи на безбедноста“.

Како што соопшти денеска МВР, на 6 октомври 2020 во Македонски Брод, на ул.„Партизанска“, полициски службеници, при вршење на увид по претходно случена сообраќајна незгода, по претходна расправија, биле физички нападнати од пријавениот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e