Коњаници од Скопје се тепале со крушевчанец, полицаец пукал во воздух за да ги смири

Синоќа на Гумење дошло до инцидент помеѓу лица кои со коњаницa од скопско Лисиче пристигнале во Крушево.

Тепачката настанала помеѓу неколку лица кои биле дел од коњаницата и еден крушевчанец од друга страна.

Од полицијата го потврдуваат инцидентот и велат дека кај нив е регистриран околу 2 часот утрово.

За да се смири состојбата, полицаец испупал предупредувачки куршум во воздух.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e