Кавадарчанец се соблекол гол пред малолетничка на улица

МВР информира дека жител на Кавадарци се соблекувал гол пред малолетничка.

-Во текот на вчерашниот ден во 18:30 часот во ОВР Кавадарци, 35-годишен жител на Кавадарци пријавил дека околу 11:45 часот на ул.„Ѓоре Брушански“ едно лице се соблекло на јавен простор пред малолетничка.

Известен јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот, стои во полицискиот билтен.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e