Каква е состојбата со ковид-19 во Крива Паланка?

Во Крива Паланка изминатото деноноќие регистрирани се 7 оздравени пациенти од корона вирус.

Согласно податоците од надлежните, денеска во Крива Паланка нема новозаразени, ниту починати.

Од почетокот на пандемијата во Крива Паланка се заразиле вкупно 1941 лица, а во моментов активни се 57 корона случаи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e