Изречени 192 санкции за сообраќајни прекршоци во Гази Баба

Полицијата вчера на територијата скопската општина на Гази Баба изрече 192 санкциии за прекршоци во сообраајот, соопшти МВР.

За возење без возачка дозвола казнети се 25 лица, изречени за 23 санкции за технички неисправни и нерегистрирани возила, а 15 за неносење на заштитна маска.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја се зголеми безбедноста во сообраќајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e