Исчезна 12-годишно дете од Гостивар

МВР соопшти дека вчера (25 мај) во 14.00 часот во Полициската станица Ѓорче Петров било пријавено дека од Јавна установа за згрижување деца со воспитно-социјални проблеми и нарушено поведение Скопје, се оддалечил нивниот штитеник И.А., на возраст од 12 година од Гостивар.

Полицијата извести дека се преземаат мерки за пронаоѓање на детето, од кое нема трага веќе трет ден.

Тоа било облечено во сина маица, црни тренерки и црни патики.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e