Грозоморно убиство утринава во Кочани – жена убиена со четириесетина убоди со нож

Утринава на улицата „Страшо Ербапче“ во Кочани се случи убиство. Со повеќе убоди со нож смртно настрада жена, објави РадиоКочани.мк.

Според првичните неофицијални информации, жителите од околните куќи околу 6:15 часот биле вознемирени од силни викотници. На улицата се случувала страшна тргедија, маж кој признал вина, на несреќната жена и нанел 41 убод со нож, при што од задобиените повреди починала на самото место. Потоа, го оставил безживотното тело за што сведочат фотографиите што ги објави Радио Кочани.

Осомничениот без да се обиде да бега, ги сочекал полициските службеници, кои му ставиле лисици.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e