Фатен 25-годишник кој избегал од затвор

Денеска (26.05.2022), полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Н.Н.(25) од Скопје. Тој бил баран по потерница за доиздржување затворска казна и поради бегство од казнено-поправна установа.

Лицето ќе биде спроведено во казнено-поправна установа за доиздржување на казната, информираат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e