Две лица од Крива Паланка ја изгубија битката со Ковид-19

Двајца пациенти од Крива Паланка на возраст од  56 и 88 години починаа од Ковид-19 во изминатото деноноќие.

Во Крива Паланка во моментот активни се 75 случаи, додека 129 досега се излечиле од коронавирусот.

Од Министерството за здравство во последните 24 часа се направени 1901 тестирања, а регистрирани се 561 нови случаи и рекорден број на починати, вкупно 22.

Повеќе на следниов ЛИНК.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e