Двајца тинејџери со електрошокер ограбиле скопјанец

Во Скопје, полициски службеници од Одделението за криминалистички работи Карпош и Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје денеска ги лишиле од слобода М.С.(18) и еден малолетник, двајцата од Скопје.

Тие се сомничат дека на 04.06.2022 на ул.„Миле Поп Јорданов” со употреба на електрошок од З.М. од Скопје одзеле чанта со лични документи и платежна картичка, кој ја употребиле на неколку бензински станици.

При претрес во домот на М.С., извршен со судска наредба, бил пронајден електрошок и други предмети кои потекнуваат од кривичното дело.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e