Двајца Британци истепале охриѓанец

На 24.05.2022 околу 20.00 часот, полициски службеници од СВР Охрид ги лишиле од слобода К.О.Г.(21) и К.К.(29), двајцата од Велика Британија, затоа што на улица „Наум Охридски” физички го нападнале Б.Н.(48) од Охрид.

Лицата се задржани во СВР Охрид за понатамошна постапка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e