Драма во Кочани: Со пиштол во рака влегов во бензинска, а на една од пумпите оставил нож

Надворешна канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Д.Н.(20) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“.

На 17.02.2024, пријавениот со пиштол во рака влегол во бензинска станица во Кочани, а на една од пумпите оставил и нож.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e