Дете прегазено на еден скопски булевар

Малолетно девојче е удрено вчеравечер од возило на булевар „Србија“, кај бензинската станица „Лукоил“, во Општина Аеродром.

Девојчето е пренесено во болница, а екипи на МВР извршија увид на местото на несреќата.

Повеќе детали од МВР денеска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e