Албанец уапсен на „Деве Баир“

На 20.11.2020 во 21.25 часот на Граничен премин „Деве Баир“, од полициски службеници е лишен од слобода Н.Е. (35) од Р.Албанија, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа“.
Лицето е предадено на полициски службеници од Полициска станица Кратово за понатамошна постапка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e