18-годишно момче го загуби животот во сообраќајка

18-годишник од тетовското село Синичане го загуби живтот во сообраќајна несреќа на патот Пирок-Тетово во близина на селото Долно Палчиште откак осо возилото кое го управувал „бмв“ излетал од коловозот и удрил во столб.

Починал на местото на несреќата, смрт констатирал лекар од Итната помоош. Во несреќата повреден е и 23-годишен сопатник. То је сместен во Клиничката болница Тетово.

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Тетово, информира МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e