За детокс на организмот: Смути со киви и ѓумбир

Потребни состојки:
(за двајца)
4 киви
1 голема банана
Парче ѓумбир
1-2 лажички кафеав шеќер или мед
100 мл свежо исцеден сок од портокал
Начин на подготовка:
Исчистеното киви и бананата исечете ги на поголеми парчиња и ставете ги во блендер. Излупете го ѓумбирот, исечкајте го и ставете го во блендер, па додајте исцеден сок од портокал. На крај додајте кафеав шеќер или мед, по желба.
Изблендирајте и сипете во чаши

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e