(ВИДЕО) Само за гурмани – Како да подготвите лесковачки медалјони?

Доколку ви треба идеја за денешниот ручек, го имаме решението:

СОСТОЈКИ:

300 гр мелено месо
100 гр шунка исечкана на коцки
100 гр кашкавал исечкан на коцки
4 чешниња лук
2,3 лажици масло
1/2 лажичка прашок за пециво или сода бикарбона
2 лажици масло
1 лажичка мелена лута пиперка
сол

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e