Рецепт за мохито со лубеница

Исчистена лубеница, листови нане, малку рум и уште неколку состојки ќе бидат доволни за да се направи совршено мохито

Кога сакате вкусно освежување, направете си за вас и вашите пријатели ова вкусно мохито од лубеница:

СОСТОЈКИ:

чаша излупена лубеница
20 листови нане
сок од лимета
30 мл шеќерен сируп
90 мл рум
Минерална вода
ледени коцки
ПОДГОТОВКА:

Во шејкерот додадете сечкана лубеница, нане и сок од лимета, сè убаво изблендирајте и соединете. Додадете рум, шеќерен сируп и мраз, затворете и добро протресете. Истурете во чаши, налејте кисела вода и послужете веднаш.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e