Подуеноста во стомакот е последица на бактерија – Еве како да се спасите!

Една од најчестите инфекции во светот е инфекцијата на желудникот со бактеријата Хеликобактер пилори.
Голем број лица со инфекцијата немаат стомачни тегоби. Кога се присутни, најчесто се јавуваат болки во горните делови на стомакот, мачнина, надуеност, отежнато варење, некогаш и повраќање. Кога ќе дојде до настанок на улкус, т.е. чир, болките или чувството на печење во горните делови на стомакот се зголемуваат, често се јавуваат еден час или повеќе после оброкот и многу често во текот на ноќта. Овие симптоми најчесто се намалуваат или времено се отстрануваат со лекови кои го намалуваат или спречуваат лачењето на желудочната киселина.

Овој пијалок ќе ви помогне за ублажување на желудечната науденост, а за негова подготовка потребно ви е:
1 лимон
1 краставица
1 лажица ѓумбир во прав
1 лажица сок алое вера
многу магдонос
½ чаша вода
Сите состојки заедно измешајте ги и ставете ги во блендер, па течноста испијте ја цела.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e