Овој природен лек е решението за воспалени синуси

Главната состојка која треба да се бори против инфекцијата е јаболков оцет.

Синузитис е познат како инфекција на синусите, оток или воспаление на ткивото на слузницата на синусите. Ова се случува кога синусите се полни со течност и микроби, наместо воздух.

Најчестите симптоми на синузитис се:
– главоболка
– Затнат нос
– Губење на мирис
– Кашлица или опструкција
– Лош здив
– Покачена температура

Во овој напис ќе откриеме едно едноставно лек кој ќе помогне за ефикасно лекување на оваа инфекција. Главната состојка на овој лек е јаболков оцет, кој е полн со витамини, минерали, антиоксиданси и растителни влакна. Јаболков оцет ќе помогне да се стимулира имунолошкиот систем и подобри целокупното здравје.

состојки:
– 1/2 чаша чиста вода за пиење
– 1/4 чаша јаболков оцет
– 1 лажица суров мед
– 1 лажица црвен пипер
– 1 исцеден лимон

Начин на приготвување:

Се вари вода, а потоа истурете ја во чаша. Додадете го оцетот во чашата и промешајте, потоа оставете да се излади до собна температура. Откако ќе се излади, додадете мед и црвен пипер и се меша повторно. Конечно, додадете сок од лимон и добро промешајте.

За најдобри резултати, пијте овој раствор на празен стомак пред појадок и доцна навечер пред спиење.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e