Направете сами спреј против комарци

Ако сакате на природен начин да се заштитите од комарци, без употреба на хемикалии и скапи препарати, направете го овој домашен спреј против комарци од само две состојки.
Може да ги направите за само пет минути, потребни си се китка свеж магданос и јаболков оцет. Добро истолчете го магдоносот во сад, да испушти етерични масла.
Потоа прелијте со јаболков оцет и добро измешајте па со течноста наполнете го шишето со прскалка и користете го спрејот како средство против комарци.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e