Напиток со кој ќе го прочистите црниот дроб

Секое утро започнете го денот со освежувачки и здрав напиток кој ќе го прочисти вашиот црн дроб…

Состојки:

– 500 мл вода (зовриена и оладена)

– 6 свежи лимони

– корен од ѓумбир

– 3 грејпфрута

– 4 чешниња лук

– 3-4 прстофати ким во прав

– 3-4 листови свежо нане

– 3 лажици ленено масло

Подготовка:

Исцетеде сок од лимон и грејпфрут, белиот лук и ѓумбирот исецкајте ги во блендер со малку вода и процедете да не останат парчиња. Помешајте го сокот од лимон и грејпфрут со водата и мешајте во блендер додавајќи го кимот и лененото масло, додадете го лукот и ѓумбирот, мешајте уште малку. На здравје!

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e