Лек против мамурлак: Пред опивање јадете го ова

Почнаа организации за предновогодишните забави, а се ближи и најлудата ноќ во годината, барем така ја викаат.

Овој период е полн со собиранки, кафеани и журки, доколку пиете алкохол, ова се неколку совети за како полесно да го поднесете опивањето, а утре нема да ви биде лошо.

1. Лук и шунка, пред да излезете од дома. За лукот размислете два пати.

2. Кајганата содржи аминокиселини кои се одлични за борба против мамурлук.

3. Доколку има француска салата на забавата каде одите, не се плашете да јадете од неа.

4. Пилешкото исто така влегува во оваа група.

5. Шпагети болоњезе.

Пробајте барем еден од овие совети и пишете ни каков е исходот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ