Есенски напиток за најбрз детокс на организмот

Откријте ја магичната комбинација на состојки која ќе го подготви вашиот организам за претстојниот ладен период.

Состојки:

– 2 литри вода

– 1 свежа краставица

– 1 лимон или 2 лимети

– 10 до 12 листови нане

Подготовка:

Крставицата и лимонот измијте ги и исецкајте ги на кришки. Помешајте ги и додадете ги листовите нане и сето тоа ставете го во поголем стаклен сад.

Прелијте со вода и затворете го садот и ставете го во фрижидер неколку часа. Пијте од овој детокс напиток секој ден се додека не го потрошите. По потреба направете си нова доза.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e