Ѕвездена исхрана: Еве како изгледа дневното мени на Џенифер Лопез

Да имате тело како Џеј Ло на 52-годишна возраст секако не е дар на природата. Неопходно е да се работи на телото, а особено да се обрне внимание на здравата исхрана. Пејачката открива кои правила на исхрана ги следи секој ден.

Џенифер Лопез не е ценета само за нејзината неверојатна кариера, таа за многумина е и пример за цврсто и убаво тело. Како успева да изгледа исто како и во култното видео Jenny from the Block на 52 -годишна возраст е мистерија – но сега Џенифер дава увид во нејзината исхрана.

„Она што го јадете не влијае само на телото, туку и на изгледот на кожата“, вели таа.

Џенифер сака да го започне денот со смути. Нејзините омилени се свежи бобинки, грчки јогурт, цимет, мед, коцки мраз, малку свеж сок од лимон и протеин во прав. Понекогаш ужива и во овесна каша со свежи бобинки. На пејачката одамна ѝ е забрането да пие кафе, освен ако не е без кофеин. Наместо тоа, пие многу вода, најмалку седум чаши дневно, особено пред напорен тренинг.

За ручек, Џенифер обично јаде салата. Често вклучува кељ, печени семки од тиква, малку рендано сирење, кромид и прелив од сок од лимон и маслиново масло. Комбинација од салата со лосос, брокула, пиперки, тиквички и малку оцет, исто така, често се наоѓа на масата. Главната работа е дека е свежа и богата со протеини. Ја одржува во форма, добро е за градење мускули и тивки напади на глад, открива Џеј Ло. Бело мисиркино месо, пилешки гради, риби како лосос и морски бас и ореви, исто така, редовно се наоѓаат на нејзината маса.

Традиционално, семејството Лопез вечера во 18:30 часот. Вечерата се состои од посно месо (по можност во порторикански стил) со многу зеленчук и кафеав ориз, сладок компир или киноа. Исто така, пие многу вода додека јаде.

Пејачката ужива во здрави грицки и секогаш има малку овошје и зеленчук со себе. Но, дури и со оваа диета, одвреме-навреме се дозволени мали гревови како колачиња, чоколаден сладолед или парче роденденска торта. Таа не сака целосно да се откаже од некоја храна, туку едноставно јаде умерено.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e