(ВИДЕО) За време на пренос во живо фати шпанска новинарка за задник, го уапсија

Шпанската полиција уапси маж осомничен за сексуален напад врз новинар кој известувал во живо за телевизија.

Иса Баладо известувала за грабеж во Мадрид во вторникот кога и пришол маж и ја допрел за задникот, што подоцна го негирал.

Баладо се обиде да продолжи да зборува, но водителот ја прекина. „Иса, прости ми што те прекинав… Но дали те фати за задникот? праша Начо Абад. Репортерката го потврди тоа, а Абад и рекол да го сними „идиотот“, по што камерата се поместила за да ги прикаже репортерката и мажот кој стои до неа, насмеани.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e