Која е симболиката на фотографијата со Меси и Кристијано Роналдо

Многумина не го сфатија важниот детаљ од фотографијата на која Лео Меси и Кристијано Роналдо играат шах, а е реклама за модниот бренд Louis Vuitton.

И додека истата наиде на потсмев кај корисниците на социјалните мрежи, сепак таа крие многу интересен момент. Но, тој детаљ можат да го забележат сами вистинските љубители на шах.

Фигурите се ставени во позиција така што ја имитираат легендарната средба на Магнус Карлсен и Хикару Накамура од 2017 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e