Еве кои марки ги возат најглупавите, а кои најинтелегентните возачи

Неодамна во Велика Британија беше спроведена интересна студија, а целта беше да се открие која марка на автомобил возат најинтелигентните возачи, како и која боја и тип на мотор избираат.

Ознаки и коефициент на интелигенција. Oва е листата!

Сузуки: 98.09
Пежо: 97,79
Мини: 97,41
Mazda: 95,91
Тојота: 95,76
Опел: 95,11

Мерцедес: 94,74
Нисан: 94,71
Седиште: 94,71
Цитроен: 94,29
Хјундаи: 93,52
Рено: 93,41
Ауди: 93,25
Kia: 93.01
Хонда: 92,88
Форд: 92,75
Volvo: 92,40
Фолксваген: 92,25
BMW: 91,68
Фиат: 90,14
Land Rover: 88,58

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e