Дневен хороскоп: Што ви носи оваа сабота?

Овен

Незадоволството во работната средина се пренесува и на вашиот приватен живот. Иако работата е важна, вие премногу се вклучувате и сето тоа почнува да влијае на односите во вашето семејство. Еден од домашните може да биде многу несреќен поради вашите критики, смирете го притисокот.

Бик

Под голем притисок сте и од вас се очекува да спроведете непопуларни мерки. Со вашето присуство нема да можете да спречите живи дискусии во кои ќе има остри зборови. Заземете став и кажете ги вашите намери без да кажувате премногу зборови.

Близнаци

Ако се грижите да го покажете целиот свој потенцијал, најдете луѓе кои ќе ви помогнат во тоа. Не трошете време да се расправате со неважни луѓе, бидејќи на тој начин само трошите енергија која ќе ви биде потребна кога најмалку очекувате.

Рак

Нема место за вас, а имате премногу работа. Не сте во можност да одговорите на сите обврски, што може да предизвика целосен пад на енергијата и колапс. Прераспределете ги вашите капацитети и одложете се што може да чека поповолен момент.

Лав

Бидете трпеливи и доследни денес. Иако е неопходна целосна концентрација, ве обзема замор и поспаност. Ако не попуштите, ќе направите сериозни грешки кои ќе ги трпат последиците. Покрај тоа, бидете внимателни на улица и во сообраќајот.

Девица

На љубовен план ви претстои позитивна промена. Ситуацијата се подобрува. Поради интензивните деловни обврски, слободното време ќе го поминувате работејќи, па оваа разделба од партнерот ќе донесе стимул за наредниот период.

Вага

Непотребно трошите време за организирање на патувањето и не сте сигурни дека се е изводливо. Не сте ги завршиле најважните работи. Проверете ги документите, условите за патување и средствата што ви се потребни. Прегледите може да ви го комплицираат денот.

Шкорпија

Време е за пауза. Запознавањето со пријателите кои во минатото биле дел од вашето секојдневие го подобрува вашето расположение. Изобилството теми и релаксирачки разговори можат да бидат еден вид магична формула за експресно закрепнување од сето она што ве изморувало во минатото.

Стрелец

Не сте доволно упорни, пребрзо се откажувате. Чувствувате дека никој не ве разбира и не ја забележува вашата жртва, за која верувате дека е преголема. Лошото чувство е моментално лошо расположение, па не правите потези за кои подоцна ќе зажалите.

Јарец

Од една страна имате луѓе над вас, а од друга страна оние кои се под вас и го чекаат вашиот потег, од кој зависи нивната судбина. За да им угодите на сите, треба правично да ги одмерите работите. Бидете одлучни, вашето чувство за правда ќе надвладее.

Водолија

Добивате вести за дополнителни приходи на кои не сте сметале. Тоа е доволна причина да се вооружите со нова мотивација и уште поентузијастички да се фатите за работа. Не преоптоварувајте се со рационални можности, за да не заврши сè да ве совлада.

Риби

Не правете непријатели меѓу луѓето од кои зависите. Тензијата се комплицира, влегувате во конфликти со соработниците. Вашата кариера би можела да тргне во надолна патека доколку не се потрудите и дополнително работите на смирување на тензијата што ја зафати.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e