Дневен хороскоп: На кого денеска ќе му се насмевне среќата?

Стрелец 23.11.-21.12.

Љубов

Би можеле малку повеќе да се замислите за тоа колку вие добивате од врската, а колку партнерот. Ќе ви изгледа како тука да има разлика на ваша штета.

Кариера

Ќе се затекнете пред нови технологии, што треба да ги совладате. Најдете мотив зошто е тоа добро да се прифати.

Здравје и совет

Вежбајте.

Јарец 22.12.-20.1.

Љубов

Зрелост и претпазливост ќе ви бидат главни квалитети за да го поминете иовој комплициран ден, во кој ќе се чувствувате малку исфрустрирано.

Кариера

Немојте по секоја цена да одите по новите трендови. И нив треба да ги проучувате некое време, па подобро е тоа да го правите постепено.

Здравје и совет

Понастрана од снобови.

Водолија 21.1.-19.2.

Љубов

За да ја освежите врската, ќе се фрлите во трошок. Можно е да купите подарок или да ја повикате саканата личност на вечера на ваша сметка.

Кариера

Сеуште ги чекате одговорите, со кои би се искачиле за скалило погоре. Без оглед на тоа, работата добро ви оди.

Здравје и совет

Немате грижи.

Риби 20.2.- 20.3.

Љубов

Ќе бидете концентрирани на своите емоции, а ќе очекувате другите да ви возвратат со љубов. Можеби енма да бидат толку сенизибилни како што сте вие.

Кариера

Во состојба сте да измислите некои работи што не постојат. Тоа е добро за креативните професии, но за оние кои се конкретни , таквиот став може да ви наштети.

Здравје и совет

Не брзајте.

Овен 21.3-20.4.

Љубов

Вашата најдрага личност денеска ќе биде особено чувствителна, а вие ќе бидете склони со непромислено одмнесување да ја повредите.

Кариера

Во добро организирана работа, вие сепак ќе се обидете да внесете некои нови и напредни идеи. Младите лица подобро ќе ги разбираат.

Здравје и совет

Не зборувајте, доколку нема причина.

Бик 21.4- 20.5.

Љубов

Во личните односи денеска би можело да дојде до незадоволство, зашто низа ситуации нема да ви одат од рака.

Кариера

Ќе се потпрете на своите соработници и нивната наклонетост. Услужните дејности просто ќе цветаат.

Здравје и совет

Внимавајте на нервози и фрустрации.

Близнаци 21.5.-21.6.

Љубов

Ќе уживате во друштвото на саканата личност. Оние кои уште се сами, ќе изгледаат опуштено и без притисок дека мора некого да најдат.

Кариера

На некого од страна му изгледа како да ви паднала секирата во мед. И ќе биде во право. Преку фалбите на другите, вие се освестувате што ви се случува.

Здравје и совет

Формата ви е одлична.

Рак 22.6-22.7.

Љубов

Денеска ќе поминете најдобро ако не зборувате, доколку не мора. Едноставно молчете и сакајте без некои посебни барања.

Кариера

За да се расчисти метежот што се појавил, треба да се послужите со сопствената интуиција и со своите свежи идеи.

Здравје и совет

Слушајте го во тишина вашиот внатрешен глас.

Лав 23.7-22.8.

Љубов

Полесно ќе воспоставувате контакти со луѓето, па денот е добар за излегувања и нови познанаства.

Кариера

Се ќе се врти околу другите, а вие ќе треба тоа да го прифатите. Ќе се поврзете со нови , напредни идеи.

Здравје и совет

Немојте толку да се сомневате.

Девица 23.8.-23.9.

Љубов

Познанство со личност која не е од вашето поднебје, би можело да ви ја разбуди фантазијата. Некои ќе ја покажат и својата наклонетост.

Кариера

Во работите поврзани со луѓе ќе бидете успешни без оглед што соработниците и натаму ве нервираат.

Здравје и совет

Сега знаете што сакате.

Вага 24.9.-23.10

Љубов

Денот е добар за неформално дружење со кафе. Многумина ќе уживаат во разговор на различни теми, без притисок дека мора да се случи нешто подлабоко.

Кариера

Ќе знаете да ги презентирате своите замисли, така што дугите ќе ве слушаат со интерес и повеќето ќе ве прифатат.

Здравје и совет

Проширете ги контактите.

Шкорпија 24.10-22.11.

Љубов

Вашиот личен живот е квалитетен и вие сте задоволни од него. Денеска сте отворени за нови луѓе и идеи.

Кариера

Ќе почнете со интересна деловна кореспонденција во која ќе треба да се потрудите да бидете што појасни и поедноставни.

Здравје и совет

Немојте да зборувате премногу.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e