Србинка си го загушила бебето, па го фрлила во бунар

Мајка од Србија  си го фрлила двомесечното бебе и телото го фрлила во бунар.

По два дена потрага, полицијата вчера наутро го пронашла телото на детето во бунарот зад куќата.

Во истрагата, мајката признала дека бебето ненамерно го загушила во текот на ноќта по што се исплашила и го фрлила во бунарот.

Полицијата ја привела по што и бил одреден притвор.

За поврзани вести продолжете надолу

Ознаки: ,

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e