Србија со нов црн рекорд: Близу 14.000 новозаразени, починале 19 лица

Според последните податоци, во Србија се регистрирани 13.753 новозаразени од корона вирус.

Починаа 19 пациенти.

Во последните 24-часа во соседна Србија тестирани се 33.163 лица, а во последните денови секојдневно се позитивни по петцифрени бројки.

Седницата на кризниот штаб е закажана за утре.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e