Девојче загина во земјотресот на Филипини (ВИДЕО)

Eднo седумгодишно девојче загина во силниот земјотрес со јачина од 6,5 степени по Рихтер , што денеска ги погоди Филипините.

Според медиумите, девојчето починало , откако над неа се урнала зграда во градот Тулунан. Во градот е откажана наставата за утре во сите училишта.

Властите во општината Магсаисај објавија дека 20 лица се повредени во земјотресот и дека се уништени многу станбени згради.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e