Тричковски се зацврсти на листата на стрелци во Кипар (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативен фудбалер, Иван Тричковски, со голот кој го постигна денеска против Докса, се зацврсти на првото место на листата на стрелци во кипарскиот шампионат.

Тричковски сезонава во кипарското првенство има постигнато 10 гола, три повеќе од Шпанецот Рајо кој игра за Анортозис.

Македонецот денеска играше 69 минути, а голот го даде во 14 минута за водство на АЕК од 1:0. Тимот од Ларнака славеше со 2:1, а за АЕК цел меч играше Даниел Мојсов. Член на Докса е Душко Трајчевски, но не влезе во игра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e