Тенисерки за малку ќе се степаа на меч во Лас Вегас (ВИДЕО)

Тенискиот меч меѓу Канаѓанката Катерина Себов и Американката Алисија Паркс на ИТФ турнирот во Лас Вегас за малку ќе завршеше со тепачка.

Сенов победи со 6:0 и 7:6 кога Паркс го фрли рекетот, а потоа тргна на мрежа за да се поздрави со победничката.

Двете се ракуваа, но потоа Паркс изгуби контрола, тргна на страната на противничката да се пресмета со неа затоа што сметала дека таа премногу и ја стегнала раката. Судијата се обиде да ги раздвои, а на терен влета и таткото на американската тенисерка.

Ознаки:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e