Диего Алонсо е новиот тренерна новосоздадениот клуб Интер Мајами

– Интер Мајами го назначи Диего Алонсо. Еден од сопствениците на новосоздадениот клуб е Дејвид Бекам. Интер Мајами веќе привлече неколку фудбалери, но досега немаше тренер.

Тимот ќе се придружи на МЛС лигата во наредната 2020 година.

Пред да го преземе американскиот клуб, Диего Алонсо беше на чело на мексиканскиот Монтереј, но беше отпуштен од работа само 4 месеци по триумфот во КОНКАКАФ Шампионската лига.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e