Де Лаурентис се сретнал со бунтовниците во Наполи

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис се состана со челниците на тимот за да објасни зошто добиле тешки казни, откако одбиле да се вратат во тренинг-кампот по ремито со Салцбург (1:1) во Лигата на шампионите. Клубот казни неколку играчи со до 350.000 евра.

Според „Тутоспорт“, Де Лаурентис се сретнал со Дрис Мертенс, Лоренцо Инсиние и Алан за да поразговараат за санкцијата, бидејќи тројцата се тврди дека го поттикнале бунтот.

Де Лаурентис вети дека ќе ги намали казните или ќе ги отстрани целосно ако Наполи стигне до елиминациите во Лигата на шампионите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e