Заев: Граѓаните треба да знаат дека државата е тука за нив

Граѓаните треба да знаат дека државата е тука за нив во услови на оваа глобална пандемија, истакна претседателот на СДСМ Зоран Заев, во емисијата „Само интервју“ на Канал 5 телевизија.

Ние сме тука рамо до рамо со граѓаните да им помогнеме, порача Заев, додавајќи дека граѓаните имаат серизона доверба во владата, која максимално е посветена прво на здравствениот дел, а потоа на економскиот дел на решавање на кризата.

Јас како претседател на СДСМ помагам, а техничкиот премиер и министрите од СДСМ се на сите граѓани истакна Заев.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e