ВМРО-ДПМНЕ ги објави фактите на денот: Криминогената власт ја празни земјава

ВМРО-ДПМНЕ, преку партиско соопштение, ги објави, како што велат тие, фактите на денот:

  1. Зоран Заев ја најави победа на ВМРО-ДПМНЕ и се обиде да ги исплаши граѓаните, дека доколку ВМРО-ДПМНЕ освои 2/3 ќе го ревидира Преспанскиот договор. Зоран Заев оправдано е во паника, зошто после 12 следува одговорност за криминалот, корупцијата и рекетот.
  2. Зоран Заев и СДСМ фатени во нов криминал од 20 милиони евра. Набавката на пасоши е коруптивна. Министерот Наќе Чулев најави истрага.
  3. 10.000 граѓани си заминуваат секоја година од Македонија во Германија. Криминогената власт ја празни земјава.
  4. Суспендиран кoмандирот на ПС Гази Баба кој сексуално взнемирувал свои колешки. Со заминувањето на Спасовски следува професионализација во МВР и санкции за оние кои ја злоупотребуваа положбата.
  5. Санела Шкријељ ја опструира работата на министерството, стои во соопштението од ВМРО-ДПМНЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e