Жена фрлила плинска боца од балкон на паркинг и запалила автомобил

Жена од Дебар фрлила плинска боца од балкон доле на паркингот, при што предизвикала пожар во паркирано возило.

Според информациите, 70-годишната Б.Б. запалила плинска боца на балконот во својот дом, при што се запалиле алиштата и таа ја фрлила боцата доле.

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар поднесе кривична пријава против жената поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување на општа опасност“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e