Загина ресенчанец, му се слошило додека возел и излетал од коловозот

На 17.11.2022 во СВР Битола било пријавено дека во с.Грнчари, ресенско, на патниот правец Макази – Маркова Нога, на С.Е.(69)од с.Асамати, ресенско, додека управувал патничко возило „фиат пунто“ со охридски регистарски ознаки, му се слошило и со возилото излетал од коловозот. С.Е. починал, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош.

Увид на местото извршиле екипа од ОВР Ресен, а по наредба на Јавен обвинител телото било предадено на семејството.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e