Во куќа во Кучково пронајдено тело на маж во распаѓање

На 25.11.2022 14,00 часот во СВР Скопје е пријавено дека во куќа во с.Кучково бил пронајден починат Т.Р.(60) од с. Кучково. Од лекар од итна медицинска помош е констатирна смрт без траги на насилство, а телото било во фаза на распаѓање.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

По наредба на Јавен обвинител телото е предадено на обдукција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e