Скопјанец пронајден мртов

Денеска во 04:19 часот од Итна медицинска помош во Полициска станица Бит Пазар било пријавено дека од страна на К.С. во стан на улица „Џон Кенеди“ бил пронајден починат нејзиниот сопруг Р.С.(70).

Смртта е констатирана од лекар од итна медицинска помош, без траги на насилство.

По наредба на Јавен Обвинител телото ќе биде дадено на обдукција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e