Прегазен малолетен пешак во Кавадарци

Вчера на улицата Шишка во Кавадарци, на излез од населбата Глишиќ кон селото Марена, патничко возило „фолксваген голф“, со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од А.Н.(31) од Кавадарци, удрило во малолетен пешак од градот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, констатирани во Општата болница во Кавадарци.

Извршен бил увид од екипа на Полициската станица Кавадарци, соопшти МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e