Полицијата трага по 17- годишна девојка од скопско

Во четвтиокот утрото околу 9,45 часот во Полициското одделение Петровец, 24-годишниот С.Р. од скопското село Огњанци, пријавил дека од домот се оддалечила неговата малолетна 17-годишна сестра А.Р.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, информираат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e