Паланчанец физички нападнат од двајца скопјани

На 22.11.2022 во 16.00 часот во Полициската станица Центар, С.А.(43) од Крива Паланка пријавил дека во 15.00 часот во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ бил физички нападнат од И.Ш.(31) од с.Сарај, скопско и Б.Љ.(26) од Скопје.
По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e