Нова физичка пресметка на малолетници во автобус на ЈСП

Малолетник (17 години) од скопско Арачиново, пријавил дека во автобус на ЈСП во населба Сингелиќ, бил физички нападнат од свој врсник.

Имено, случајот го пријавил вчера во 23 часот, а истакнал дека околу 20.20 часот се случил нападот, информираат од МВР. Другиот малолетник се обидел да го нападне и со остар предмет.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e